Studio Digital Media

LOADING
PREV
NEXT
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/solutiongk-is-100.jpg
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide7gk-is-100.jpg
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/outsourcinggk-is-100.jpg
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/securegk-is-100.jpg
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide1gk-is-100.jpg
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/basketgk-is-100.jpg
https://sdm24.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide4gk-is-100.jpg

Dlaczego warto wybrać naszą firmę

  • Rozwiązania informatyczne
  • Sprzęt i oprogramowanie
  • Outsourcing informatyczny
  • Bezpieczeństwo systemów i...
  • Projektowanie stron
  • Sklepy internetowe
  • Hosting

Rozwiązania informatyczne

W dzisiejszym, coraz bardziej zaawansowanym informatycznie świecie, technologie zmieniają się bardzo dynamicznie. To do nas należy śledzenie tych zmian, ich wdrożenie i ocena, to my odpowiadamy za wybór najlepszych rozwiązań

Dowiedz się więcej

Sprzęt i oprogramowanie

Jako integrator rozwiązań IT posiadamy w ofercie szeroką gamę urządzeń i oprogramowania, tak aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby w zakresie infrastruktury informatycznej.

Dowiedz się więcej

Outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny jest jednym z najlepszych sposobów na znaczącą redukcję kosztów funkcjonowania działu IT.

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Informatyzacja gospodarki, oprócz korzyści, niesie za sobą konieczność zmagania się z dotychczas nieznanymi zagrożeniami. Ich źródło tkwi w specyfice najistotniejszego zasobu jakim stała się informacja.

Dowiedz się więcej

Projektowanie stron

W ramach budowania stron internetowych wspieramy naszych Klientów od momentu powstania pomysłu, poprzez umieszczenie witryny w sieci, aż po moment, kiedy wysiłek włożony w jej budowę zaczyna owocować realnymi korzyściami

Dowiedz się więcej

Sklepy internetowe

Dobre oprogramowanie sklepu internetowego to podstawa w e-handlu. Darmowe oprogramowanie może dostarczyć szereg funkcjonalności, ale bez wsparcia i odpowiedniego wdrożenia trudno myśleć o prawdziwym sukcesie.

Dowiedz się więcej

Hosting

Wydajne i stabilne serwery w połączeniu z szybkimi łączami do sieci Internet zapewniają komfortowe i bezpieczne utrzymywanie stron internetowych, dostęp do nowoczesnych technologii prezentacji serwisów WWW, obsługę wielu kont e-mail

Dowiedz się więcej

Zmiany w programach R2fk i R2księga

Informujemy, że w związku ze zmianą przepisów, w dniu 31.01.2013r. zostały udostępnione aktualizacje programów R2fk (2.09.38) i R2księga (3.08.24).

W celu skorzystania z najnowszej wersji posiadanego przez Państwa oprogramowania, należy uruchomić z wbudowaną w programie funkcję (ZBIORY - NARZĘDZIA - AKTUALIZACJA PROGRAMU).
Najnowsze zmiany to m.in.:

korekta podatku VAT od złych długów

Zgodnie z artykułem 89b ustawy o VAT (znowelizowanym przez ustawę z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce) od 01.01.2013 powstał obowiązek korekty odliczonych kwot podatku VAT wynikających z przeterminowanych krajowych faktur zakupu. Korektę należy wykonać w przypadku nie uregulowania zobowiązania w ciągu 150 dni od terminu płatności.

Programy R2fk i R2księga zawierają mechanizm umożliwiający automatyczne wykonywanie takich korekt. Naliczony podatek vat jest korygowany na podstawie prowadzonej przez program ewidencji płatności (rozrachunków). Prawidłowo uwzględniane są płatności częściowe, zapłaty za faktury, do których wcześniej wykonano już wyksięgowanie VAT (ponowne zaksięgowanie) oraz faktury korygujące do przeterminowanych faktur. Jeśli ewidencja płatności prowadzona jest rzetelnie, naliczenie korekt podatku VAT nie wymaga żadnych dodatkowych czynności - odbywa się automatycznie w momencie przygotowywania rejestrów VAT lub deklaracji VAT-7. W programie R2fk należy dodatkowo utworzyć odpowiednie polecenie księgowania, które również jest przygotowywane automatycznie.

korekta kosztów od złych długów

Zgodnie z artykułem 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz artykułem 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (znowelizowanych przez ustawę z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce) od 01.01.2013 powstał obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów wynikających z przeterminowanych faktur zakupu. Korektę należy wykonać w przypadku nie uregulowania zobowiązania w ciągu 30 dni od terminu płatności (jeśli termin płatności nie przekracza 60 dni) lub 90 dni od daty zaliczenia do kosztów (jeśli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni).

Podobnie jak w przypadku korekt podatku VAT programy R2fk i R2księga udostępniają mechanizm umożliwiający automatyczne wykonywanie odpowiedniej korekty kosztów. Użytkownik może skorzystać z funkcji przygotowującej dowód wewnętrzny lub polecenie księgowania z wyszczególnionymi korektami kosztów za zadany miesiąc. Podobnie jak w przypadku korekt VAT, korekty kosztów wykonywane są na podstawie prowadzonej przez program ewidencji płatności.

Wszystkie zmiany opisane są dokładnie w zaktualizowanej instrukcji obsługi.

Red Green Blue Neutral

Copyright © 2012-2013 Studio Digital Media

Zaloguj się do swojego konta lub